Dinsdagochtend rond 11.40 uur: op station Altona stapt een wit pluizenbolletje in de S1 richting Hamburg Centraal. Maar deze passagier heeft geen kaartje — en ook geen eigenaar.
Een alerte machinist merkt de eenzame hond op in zijn wagon. Hij belt direct de noodcentrale van de S-Bahn: een hond reist alleen in zijn trein. Geen grap. De Bundespolizei wordt ingeschakeld.
Pudel Goofy wordt liefdevol opgevangen
Op perron 3 van het Hauptbahnhof staat de politie al klaar. Daar maken ze kennis met de reiziger: een zesjarige poedel genaamd Goofy. De viervoeter ziet er gezond uit, maar duidelijk verdwaald.
Op het politiebureau krijgt hij water, speelgoed en knuffels. De agenten schakelen een chipreader in om zijn baasje te vinden. En jawel: de chip doet zijn werk.
Het telefoontje waar iedereen op wachtte
Niet veel later rinkelt de telefoon. Aan de andere kant van de lijn: een opgeluchte vrouw. Goofy’s baasje vertelt dat hij per ongeluk in de trein was blijven zitten toen zij uitstapte.
Met blijdschap in haar stem bevestigt ze dat Goofy inderdaad haar hond is.
Happy end op het station
Goofy wordt diezelfde dag nog herenigd met zijn baasje. De poedel is weer thuis — en heeft er ongemerkt een avontuur en een hoop nieuwe fans bij.
De politie deelt het verhaal met een foto van Goofy, die trots in de armen van een agent rust. Hamburg is ontroerd. En Goofy? Die neemt voorlopig weer gewoon de benenwagen.