Zaterdagmiddag sloeg de paniek toe in het centrum van Panningen. Op een parkeerplaats bij de Albert Heijn zagen omstanders een hond opgesloten zitten in een geparkeerde auto, terwijl de temperatuur snel opliep.
De situatie was zo ernstig dat de politie meteen besloot tot actie over te gaan.
Politie slaat autoruit in en redt het dier
Agenten aarzelden niet: met een flinke klap werd de ruit van het voertuig ingeslagen om de hond te bevrijden. Het dier, zichtbaar oververhit, werd onmiddellijk opgevangen door omstanders.
Zij brachten de grote hond naar een winkel in de buurt om af te koelen en voorzagen hem van water.
Eigenaar verhoord op bureau, forse boete op komst
De eigenaar van de auto, een man, is door de politie meegenomen naar het bureau voor verhoor. Zijn vrouw heeft de hond later opgehaald, na overleg met de politie.
Volgens de autoriteiten hangt de eigenaar een fikse boete boven het hoofd wegens het in gevaar brengen van het dier.
Laat nooit een hond achter in een hete auto
Elke zomer komen honden om het leven doordat ze in auto’s worden achtergelaten. Ook bij milde buitentemperaturen kan het binnen in een voertuig al snel boven de 40 graden worden.