Op een zomerse zaterdagmiddag in Son en Breugel liep de temperatuur op tot bijna 30 graden. Terwijl de zon genadeloos op het asfalt brandde, stond op industrieterrein Ekkersrijt een auto geparkeerd – met daarin twee honden. De eigenaresse? Even een boodschap doen. De honden? Aan hun lot overgelaten.
Ze konden nergens heen. Geen schaduw. Geen ontsnapping.
De dieren hadden geen idee waarom ze waren opgesloten. Ze konden niet anders dan hijgen, trillen, wachten. Terwijl de hitte in de auto opliep tot ondraaglijke temperaturen, liepen wijkagenten voorbij.
Ze zagen twee honden. In nood. De ramen dicht. Geen eigenaar te bereiken. En dus namen ze een beslissing.
“Zonder pardon” sloegen ze een ruit in.
“Honden kunnen geen dop van een fles draaien”
Toen de vrouw terugkeerde bij haar auto, verdedigde ze haar actie: het raam stond ‘een kiertje’ open, en er lag een flesje water. Maar de politie reageerde fel op Instagram:
“Honden kunnen geen doppen van flesjes water draaien.”
Het was in de auto “gruwelijk warm”, benadrukken de agenten. Dat de honden het hebben overleefd, is puur geluk. Hun kapotte autoruit is dan ook niets vergeleken met wat er had kunnen gebeuren.
“Kinderen of dieren in een warme auto? Ruit eruit en succes ermee”
De politie sluit haar bericht af met een krachtige boodschap:
“Laten we voor eens en voor altijd duidelijk zijn. Kinderen of dieren in een warme auto? Ruit eruit en succes ermee.”
Toch lijkt die waarschuwing voor sommigen nog steeds niet aan te komen. Elk jaar opnieuw worden honden bevrijd uit bloedhete auto’s. Elke keer weer wordt er gegokt met hun leven.