Tijdens het filmen van een reportage in Groenland kregen journalisten plots met een wel heel bijzondere saboteur te maken. Terwijl ze hondensledebestuurders aan het vastleggen waren, verdween hun 360-gradencamera ineens spoorloos in de sneeuw en duisternis.
Met temperaturen ver onder nul leek de kans klein dat het apparaat ooit nog zou worden teruggevonden. Tot iemand een paar sledehonden zag wegrennen van de plek waar de camera voor het laatst had gelegen.
Dief op vier poten blijkt cameraman
Na een korte zoektocht lag de camera opeens weer op de grond. En toen kwam de verrassing: tijdens zijn kleine diefstal had de hond blijkbaar zelf op de opnameknop gedrukt.
Op de beelden is te zien hoe het dier de camera als een luxe kauwspeeltje behandelt. Hij rent ermee rond, duikt ermee de sneeuw in en kruipt er zelfs mee onder een slee.
Unieke beelden vanuit hondenperspectief
Doordat het om een 360-gradencamera ging, ontstonden er bijzondere opnames die je normaal nooit te zien krijgt. Het avontuur werd vastgelegd vanuit het perspectief van de hond zelf, terwijl hij vrolijk door de sneeuw sjouwde met zijn buit.
Wat begon als een verdwenen stuk apparatuur, eindigde in een onverwacht en uniek kijkje in de wereld van een nieuwsgierige sledehond die even dacht dat hij de regie mocht overnemen.