Achtergelaten hond

Achtergelaten hond

© @Jeremie Marion / Facebook

Vastgebonden zonder eten of water in het bos: wandelaars redden deze Sint-Bernard op het nippertje

Door Ludivine Mazzotti

Op zondag 14 juni deden wandelaars een schokkende ontdekking in een bos in het Franse Réty, gelegen in het departement Pas-de-Calais. 
 

Een Sint-Bernard werd alleen achtergelaten in het bos. Hij zat vastgebonden aan een boom en had geen enkele mogelijkheid om te ontsnappen. 

De arme viervoeter had geen water of voedsel tot zijn beschikking. Hij verkeerde dan ook in grote nood.

Ernstige uitdroging 

De wandelaars aarzelden geen moment en namen direct contact op met de gendarmerie om het incident te melden. De agenten kwamen snel ter plaatse, vergezeld door de dierenbrigade om het dier te redden.

Bij aankomst stelden de redders vast dat de arme hond ernstig uitgedroogd was. Volgens hen was het dier al een hele tijd geleden achtergelaten in het bos. Dankzij de snelle reactie van de wandelaars en de hulpdiensten kon de hond nog net op tijd worden opgevangen. 

Onderzoek geopend 

Het verhaal van de arme hond werd massaal gedeeld op sociale media en raakte de harten van duizenden dierenvrienden. Dankzij het geopende onderzoek kon de gendarmerie de eigenaar van de hond identificeren. De man werd de volgende dag al aangehouden.

De dierenbrigade heeft namens verschillende dierenwelzijnsorganisaties een aanklacht ingediend. Ter herinnering: in Frankrijk worden dergelijke daden streng gestraft door de wet. De dader riskeert een gevangenisstraf van maximaal vijf jaar en een boete van 75.000 euro.

https://www.facebook.com/jeremie.marion.94/posts/10240982927608519?ref=embed_post
Vertaald uit Wamiz FR
Wellicht ook interessant: