Zondagavond wilde Pascal van der Starre met zijn hond Bonnie een wandeling maken op het Arkemheensepad bij Nijkerk, weg van de bebouwde kom om vuurwerk te vermijden. Terwijl Bonnie nog niet aangelijnd was, klonk plots een keiharde knal onder het viaduct van de A28. De hond schrok enorm en rende weg richting het buitengebied van Barneveld. Pogingen om haar te stoppen mislukten.
Vrijwilligers in actie
Direct na de verdwijning startte Mirjam, Pascal’s partner, een oproep op Facebook met foto’s van Bonnie. Al snel kwam hulp van Honden Zoekgroep Gelderse Vallei, een vrijwilligersorganisatie gespecialiseerd in vermiste honden. Met speurhonden en warmtecamera’s werd Bonnie opgespoord in de weilanden bij Nijkerk en Voorthuizen.
Angst en vuurwerk bemoeilijken vangen
Hoewel Bonnie werd gespot, is het vangen nog niet gelukt. Ze is te angstig en schrikt opnieuw van het vuurwerk dat elke avond wordt afgestoken in de regio. Ursula Zijlmans van de zoekgroep legt uit dat de hond wordt gelokt met voer en kleding met de geur van de baasjes, maar het blijft lastig. Bonnie is niet het enige slachtoffer: de afgelopen week raakten vijf andere honden tijdelijk vermist door vuurwerk, die inmiddels allemaal zijn teruggevonden.
Een gezin in onzekerheid
Mirjam en Pascal zijn radeloos en slapen elke nacht beneden met alle deuren open, hopend dat Bonnie terugkomt. “Ze is een soort kind voor ons en dat ze nu alleen rondloopt, is echt mijn ergste nachtmerrie,” vertelt Mirjam. De anderhalf jaar oude hond kwam uit Bosnië en is bijna een jaar bij het gezin.
Oproep aan de buurt
De zoekgroep en Mirjam roepen mensen op om Bonnie te bellen als ze haar zien. Het is belangrijk dat niemand haar zelf probeert te vangen, omdat ze daardoor nog banger wordt en verder wegloopt.
Elke dag blijft het wachten spannend: één blik, één geluid, en misschien keert Bonnie eindelijk terug naar haar gezin.