Waarom deelt mijn kat tikjes uit aan de andere katten?
De inhoud van het forum wordt soms vanuit een andere taal vertaald en berichten kunnen betrekking hebben op landen met andere dierenwetten. Doe je onderzoek voordat je beslissingen neemt.
Omdat het forum automatisch door AI wordt vertaald, kunnen de vertalingen fouten bevatten.
Geweldige acties en dagelijkse verrassingen. Beleef een ruim aanbod aan slots, tafelspellen en speciale events. Aantrekkelijke bonusaanbiedingen, free spins en exclusieve rewards zorgen voor extra spanning. Een snelle registratie, veilige betalingen en een eenvoudige bediening bieden bij https://lucky7even-de.de/ comfort op het hoogste niveau. De 24/7 support staat altijd voor je klaar. Ontdek nu alle voordelen, acties en eindeloos plezier. Veel succes en plezier.
Hoi,
Als ik het goed begrijp, geeft je volwassen poes tikjes met haar poot aan de kittens die bij je ouders verblijven. Ze probeert de kittens eigenlijk op te voeden en respect af te dwingen. Je moet in dit specifieke geval echt niet ingrijpen. Juist door die 'tikken' leren de kittens en jonge katten hun bijt- en krabreflexen te beheersen (de zogenaamde bijtrem).
Bovendien kunnen de kittens, afhankelijk van hun leeftijd, al last hebben van hun hormonen en zich voortplanten. Als je poes niet gesteriliseerd is, is de kans dat ze drachtig wordt heel reëel. Als ze dat wel is, dan remmen die tikjes de overmoed van de jonge beestjes af.
In elk geval is sterilisatie echt een aanrader als er meerdere katten samenleven, en eigenlijk zelfs als je er maar één hebt. Het is wachten tot het in Frankrijk verplicht wordt, zoals in sommige andere landen al het geval is.
ze wil waarschijnlijk laten zien dat ze de baas is, er is vast wel een hiërarchie
Hoi,
Het is goed mogelijk dat dit gewoon speelgedrag is. Als je kat tikjes geeft zonder de nagels uit te steken en geen agressieve houding heeft (zoals opgezette haren...), dan is er niks om je zorgen over te maken.
Je moet er natuurlijk wel op letten dat hij de andere kat geen pijn doet.
Ik hoop dat je hier wat aan hebt.
Lucas.
4 reacties van 4
- Strijd om een zwak kitten van 28 dagen te redden (Intensief bijvoeren)
- Invloed van het weer op je kat