Wat voor karakter hebben pups van een kruising husky x Tsjecho-Slowaakse wolfhond?
De inhoud van het forum wordt soms vanuit een andere taal vertaald en berichten kunnen betrekking hebben op landen met andere dierenwetten. Doe je onderzoek voordat je beslissingen neemt.
Omdat het forum automatisch door AI wordt vertaald, kunnen de vertalingen fouten bevatten.

Hier is alvast een voorproefje, ik heb er dinsdag meer want ik ga ze maandagavond 15 februari ophalen.☺️
Hoi
Ja, wacht echt tot ze helemaal volgroeid zijn voordat je ze laat trekken.
TSW's zijn in hun kop (meestal) pas rond hun 3e jaar volwassen. Sommige fases zijn een stuk pittiger dan andere (denk aan terugvallen, het testen van grenzen...).
Twee? Dat betekent dubbel zoveel kattenkwaad, en het is geen garantie dat ze zich niet gaan vervelen. Ga elke dag met ze op pad, samen maar ook zeker apart van elkaar.
Pas ook op dat de trainingen niet te intensief zijn (vermijd te veel springen), het zijn nog baby's.
En ja hoor, "oh kijk, een wolf!" zegt de volwassene, en het kind antwoordt: "nee, het is een wolfhond". Ik heb het al zo vaak meegemaakt... Onwetende ouders? Of nog te veel beïnvloed door sprookjes over de Grote Boze Wolf? 😉
Let er ook goed op dat je niet bij een hondentrainer terechtkomt die te ruw is of er hard bovenop zit; van negatieve trainingsmethodes worden je honden alleen maar hartstikke dwars, en zie dat dan later maar weer eens recht te breien.
In ieder geval veel succes, en hou je ons op de hoogte? En krijgen we foto's te zien? 👌
Pas wel op met beweging: doe niets intensiefs voordat ze volledig uitgegroeid zijn als je later gezondheidsproblemen (zoals aan de gewrichten) wilt voorkomen, en laat ze niet trekken als ze nog te jong zijn. Ik heb ook ergens gelezen dat de Saarlooswolfhond (ik weet niet of dat ook voor de Tsjecho-Slowaakse wolfhond geldt) heel lang die "puppy-mentaliteit" houdt, zoek daar maar eens goed naar.
Houd er trouwens wel rekening mee dat je reacties krijgt van onwetende mensen op straat: opmerkingen, mensen die achteruit deinsen (zoals dat omaatje met haar hondje dat tegen iedereen uitvalt), etc. Hoe vaak ik wel niet heb gehoord "ah, een wolf", zelfs door volwassenen (als kinderen het zeggen moet ik wel lachen ^^), terwijl de mijne overduidelijk een Siberische husky is.
Superbedankt voor de informatie, nu je het zo bekijkt had ik daar nog niet bij stilgestaan. Zo kan ik ze inderdaad aan andere hondenrassen laten wennen. Ja, ik had gelezen dat je voor het trekken moet wachten tot ze 1 jaar zijn en dat ik wel al met ze kon hardlopen voor de training als ze nog jong zijn. Nogmaals bedankt dat je je ervaring met me wilde delen.
Geen zorgen over de puppycursus, jij bent echt degene die je pups opvoedt, ook al zijn er andere eigenaren bij. Je bent gewoon omringd door gepassioneerde mensen die je tips geven vanuit hun eigen ervaring, en het is aan jou om die methodes aan te passen aan het karakter van je pups (misschien moet je voor hetzelfde commando wel verschillende methodes gebruiken). Zelfs als er een oefening is waarbij je van eigenaar wisselt, duurt dat maar een paar minuten en mag de andere eigenaar ze normaal gesproken geen snoepjes geven. Bovendien is het maar een paar uurtjes per week, dus je hoeft echt niet bang te zijn voor jullie band; het grootste deel van de opvoeding gebeurt sowieso bij je thuis of tijdens het wandelen. Het is ook supergoed voor de socialisatie. Dat ze met z'n tweeën zijn is niet genoeg, ze moeten juist ook andere rassen leren kennen. Het is alleen maar positief, wacht niet tot het moment dat het niet meer lukt. Sommige dingen zijn lastig te herstellen als je het in het begin fout aanpakt, zeker bij rassen die zo onafhankelijk en koppig zijn (de husky in ieder geval wat dat laatste betreft).
Let wel op met beweging: doe niets intensiefs voordat ze volledig uitgegroeid zijn als je later gezondheidsproblemen (gewrichten enz.) wilt voorkomen. Laat ze ook niet trekken als ze nog te jong zijn. Ik heb ook ergens gelezen dat de Saarlooswolfhond (ik weet niet of dat ook voor de Tsjechoslowaakse wolfhond geldt) heel lang die "puppy-mentaliteit" houdt, dus zoek dat even goed uit.
Houd wel rekening met reacties van onwetende mensen op straat: opmerkingen, mensen die terugdeinzen (zoals dat omaatje met haar keffertje dat naar iedereen uitvalt), enzovoort. Hoe vaak ik wel niet heb gehoord: "Aah, een wolf!", zelfs van volwassenen (bij kinderen kan ik er wel om lachen ^^), terwijl de mijne toch echt heel duidelijk een Siberische husky is.
Bedankt voor jullie opmerkingen! Ik was van plan om zelf een soort driewielstep te maken om zo lekker met m'n toekomstige honden te kunnen sporten. Het klopt dat ik echt mazzel moet hebben als ik precies de goede kanten van elk ras tref. Wat betreft de hondenschool: ik kijk nog even of het nodig is, want ik voed ze liever zelf op om een betere band met ze te krijgen. Ik vind zelf dat deze twee rassen wel wat van elkaar weg hebben, maar dat is natuurlijk puur mijn eigen mening op basis van alle artikelen die ik heb gelezen.
Dat is duidelijk, Docline! 🙄👍
O.
Nee: heel, heel veel geduld, en ook een heleboel geluk ...
Je weet maar nooit, ze zouden de goede kanten van allebei kunnen erven
En beweging!!!
Heel veel beweging!
Je kunt ze voor een kar spannen, er zijn hondenkarren voor 2 honden. Als je al begint wanneer ze nog jong zijn, kunnen ze daar eenmaal volwassen heerlijk hun energie in kwijt.
O.
Naast alles wat je net noemde, zul je ook veel hondentraining nodig hebben. Niet per se voor de honden, maar vooral om jou te helpen de boel te managen.
Wat betreft mensen die hier al ervaring mee hebben: die zullen lastig te vinden zijn!!!
Behalve de mensen die ze aan je verkopen? Informeer in ieder geval goed bij hen.