Ziekte van Addison
De inhoud van het forum wordt soms vanuit een andere taal vertaald en berichten kunnen betrekking hebben op landen met andere dierenwetten. Doe je onderzoek voordat je beslissingen neemt.
Omdat het forum automatisch door AI wordt vertaald, kunnen de vertalingen fouten bevatten.
De dierenarts heeft naar de menselijke variant gekeken en dat is nog duurder. We bellen morgen de universiteitskliniek voor diergeneeskunde om te zien of ze de behandeling misschien gratis willen doen. We duimen. We hebben geen andere opties meer. En die 180 € is alleen nog maar voor de medicijnen. Deze maand zijn we ook nog eens 170 € kwijt voor de controles. Het is echt bizar veel.
Hoi!
Heb je al een oplossing gevonden? Betaal je nog steeds zoveel?
Ik kan je helpen, ik betaal namelijk veel minder dan dat.
Hoi, bij mijn hond van 2 jaar is net de ziekte van Addison vastgesteld. Zou ik mogen weten hoe jij het voor elkaar krijgt om minder te betalen? Bedankt!
Mijn labrador heeft inmiddels al 2 jaar de ziekte van Addison. Hij krijgt elke 50 dagen een Zycortal-injectie van € 150 – en dat is nog zonder de kosten voor de prik en het consult – en krijgt elke ochtend een tabletje Prednicortone 10 mg. Het probleem is dat hij de cortisonen niet goed verdraagt; hij moet regelmatig overgeven en heeft diarree, waardoor hij ook geen eetlust heeft! Heeft iemand een oplossing of herken je dit probleem?
Ik verbaas me erover dat sommige mensen zeggen dat deze behandeling niet duur is en dat je aan één tabletje genoeg hebt!!
Mijn hond heeft nu al 2 jaar de ziekte van Addison. Hij krijgt elke 50 dagen een injectie met Zycortal (€ 150), en dat is nog zonder de kosten voor de injectie zelf en het consult. Daarnaast krijgt hij elke dag een tabletje Prednicortone 10mg! Het probleem is dat hij de cortison niet goed verdraagt, waardoor hij moet overgeven en diarree krijgt. Heeft iemand hier ervaring mee en heb je een oplossing?? Alvast bedankt!
Ja, ik ben bij een dierenkliniek.
Je kunt het beste bij een dierenkliniek kijken, daar doen ze de onderzoeken meestal zelf op locatie. Zo bespaar je toch weer wat euro's (wat zeker de moeite waard is) vergeleken met een praktijk die monsters moet opsturen en op de uitslag moet wachten. Dat heb ik zelf ook gedaan en het scheelde me € 60. Ook overleggen de dierenartsen daar onderling over mijn lieverd als er twijfel is over de symptomen.
Dat is echt een pluspunt.
Je kunt het beste bij een kliniek kijken; meestal doen ze de onderzoeken daar ter plekke, waardoor je toch wat euro's bespaart (wat zeker de moeite waard is) vergeleken met een praktijk die monsters opstuurt en op de uitslag moet wachten. Persoonlijk heb ik dat ook gedaan en het scheelde me 60€. Daarnaast kunnen de dierenartsen daar samen overleggen over mijn maatje als er twijfels zijn over de symptomen.
Dat is echt een groot pluspunt.
Ze heeft er maar 4 gehad
Ja, je hebt gelijk. Ik ga eens informeren bij een andere dierenarts, want dit is een ziekte die je niet mag verwaarlozen.
Misschien is het ook een idee om van dierenarts te wisselen als zij niet genoeg weet over deze ziekte en alle gevolgen die daarbij horen. Ik hoop dat je meissie snel weer opknapt. Sterkte!
Misschien kun je ook van dierenarts wisselen als ze niet genoeg afweet van deze ziekte en alle gevolgen die erbij horen. Ik hoop dat je meisje snel weer opknapt. Sterkte!
Hoi!
Bedankt voor je reactie.
Ja, het is financieel echt een lastige situatie omdat de verzekering het niet dekt; de ziekte is namelijk al vastgesteld voordat de polis inging. Ook voor m'n meisje is het zwaar. Ze houdt veel vocht vast en begint nu kleine plekjes te krijgen. Ze ziet eruit als een klein tonnetje 😅, maar dat opgezwollen gevoel moet haar echt dwarszitten. Ik vind het zo sneu voor haar; haar buik is helemaal hard. Eigenlijk had ze in maart loops moeten worden, maar dat is niet gebeurd.
Toen ik mijn dierenarts naar de voeding vroeg, wist ze het niet zo goed. Ik heb al veel verschillende merken geprobeerd, maar ze had steeds last van intoleranties (diarree). Voor nu geef ik haar Ultima kip, maar de ingrediënten zijn niet echt geweldig; 18% kip is nogal weinig (al heeft ze nu in ieder geval geen diarree).
Ik ga jouw merk eens testen, want ik zou graag willen dat ze minder opgezwollen is.
Nog een hele fijne dag!