Boos op het asiel

A
Aurora78noxy Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
Rapporteren

Hoi allemaal, ik wilde op dit forum even mijn slechte ervaring van vier dagen geleden met een asiel delen. Twee maanden geleden hebben we onze hond verloren. Na veel overleg tussen ons en de kinderen dachten we dat het asiel de beste plek zou zijn om een nieuw maatje te vinden. We zijn naar een asiel gegaan en we hadden al een idee van wat voor hond we zochten. We hebben hem ontmoet en dat ging heel goed; hij was een beetje angstig, maar dat is normaal. De kinderen en wij waren meteen verliefd en dat was wederzijds. Dus wij naar het kantoor om de adoptie te regelen. Maar daar ging het mis: ze vroegen om de papieren voor de adoptie, waaronder een inkomensbewijs. Ik ben gastouder en heb een klein salaris, en mijn partner werkt via een uitzendbureau. Ook een klein salaris. En toen vertelde de beheerder ons dat we niet genoeg verdienen!! Ik viel echt van mijn stoel en vroeg haar wat voor salaris je dan moet hebben om een hond te adopteren? Ze gaf niet echt antwoord, alleen maar dat we niet genoeg verdienden! Je kunt je de teleurstelling van onze kinderen en onszelf wel voorstellen. Nadat ik de beheerder de waarheid had gezegd (sorry hoor), kwam er een ander gezin binnen om een adoptie af te ronden. De beheerder zei toen expres heel hard, zodat we er niets van zouden missen: "Ah, heel goed, jullie hebben tenminste fatsoenlijke salarissen!!!!" Ik voelde me echt diep vernederd. Als er iemand van de Dierenbescherming op dit forum zit, zou die me dan kunnen vertellen wat een fatsoenlijk salaris is om te mogen adopteren? Want ik weet het echt niet meer. Nou, ik denk niet dat ik ooit nog een voet in het asiel zet. Bedankt voor het lezen tot het einde.

Vertaald Frans
icon info

De inhoud van het forum wordt soms vanuit een andere taal vertaald en berichten kunnen betrekking hebben op landen met andere dierenwetten. Doe je onderzoek voordat je beslissingen neemt.

Omdat het forum automatisch door AI wordt vertaald, kunnen de vertalingen fouten bevatten.

Editor laden

Schrijf je bericht en upload een foto als je dat wilt. Wees beleefd in je uitwisselingen

Je bericht zal zichtbaar zijn voor alle leden van het internationale Wamiz-forum.

33 antwoorden
Sorteren op:
  • OiseauMoyen1442
    Oiseaumoyen1442 Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren

    Hoi, ik heb net je bericht gelezen.

    Ja, dat is echt niet te geloven. Misschien kun je contact opnemen met de mensen die erover gaan, de directie of zo. Er zijn vast wel hogere functionarissen die boven de asielbeheerders staan.

    Zoek het eens uit en houd ons op de hoogte. Sterkte! Maar ja, in het leven moet je soms knokken om je gelijk te krijgen. En al helemaal om zo'n lieverd te kunnen adopteren. Sinds wanneer moet je bakken met geld verdienen om een adoptie te verantwoorden? Deze beheerder en haar gedrag passen totaal niet bij het beleid van de Franse SPA-asielen.

    Tot snel en een heel fijne jaarwisseling!

    Ik weet zeker dat je een schatje gaat adopteren en dat jullie in 2026 met z’n vijven een prachtig leven tegemoet gaan. (Ik ben geen helderziende hoor), maar de kerstgedachte blijft ook na de laatste dagen van het jaar nog wel even hangen. 🤔🤔🤔😘😘😘😍😍😍😍

    Vertaald Frans
    C
    Coco02100 Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren

    Het is hartstikke logisch dat het asiel controleert of je de financiële middelen hebt om voor een dier te zorgen en de kosten te dekken, maar er is ook een manier om dat beleefd en met respect over te brengen. Ik snap het wel, maar aan de andere kant kan een hond bij mensen met een kleine beurs net zo gelukkig en geliefd zijn als bij mensen die het heel breed hebben. De liefde die je geeft, hangt echt niet af van je bankrekening. Maar ja, voer, verzorging en de medische kosten zijn nou eenmaal duur, dus het is begrijpelijk dat ze checken of je dit financieel kunt trekken. En wat betreft de ontvangst daar: die is soms heel anders dan wat je op tv ziet in programma's zoals "Animaux à adopter".

    Vertaald Frans
    Z
    Zoll Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren
    Ik heb een Coton de Tuléar van 13 jaar die blind is en ik heb zelf maar een klein pensioentje. Mijn maatje heeft altijd een goed leven gehad en krijgt altijd alle nodige zorg en de juiste voeding, dat zegt mijn dierenarts zelfs ook. Mijn hond komt voor mij echt op de eerste plaats, want hij is mijn onvoorwaardelijke vriend. Ik geloof niet dat een laag inkomen je hoeft tegen te houden om een dier te adopteren, dat is tenminste hoe ik erover denk. Maar je moet er wel eerst goed bij stilstaan dat je je voor vele jaren vastlegt. Je moet er continu voor hem zijn: eten geven, verzorgen, uitlaten en knuffelen. Het is een hele verantwoordelijkheid en geen speelgoed, dus denk goed na voordat je eraan begint!
    Vertaald Frans
    Kikaah
    Kikaah Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren

    Echt ongelofelijk, zeker omdat de meeste dieren bij fokkers vandaan komen en een fortuin hebben gekost!! En toch belanden ze in het asiel!

    Ik vind dat als je van je dier houdt, je er alles aan doet voor zijn welzijn. Ik weet waar ik het over heb, want ik verdien zelf ook geen topsalaris.

    Groetjes,

    Izzy

    Nee, honden van fokkers vormen niet de meerderheid in het asiel, ook al kom je ze er wel degelijk tegen.

    Vertaald Frans
    C
    Chrizaly Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren

    Het is echt ongelooflijk, zeker omdat de meeste dieren bij fokkers vandaan komen en een vermogen kosten!! En toch belanden ze in het asiel!

    Ik vind dat als je van je dier houdt, je er alles aan doet voor zijn welzijn. Ik weet waar ik het over heb, want ik heb zelf ook geen topsalaris.

    Groetjes,

    Izzy

    Vertaald Frans
    ?
    Anonieme gebruiker Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren

    Je hebt niet alleen de Dierenbescherming, je kunt ook aan kleine dierenwelzijnsorganisaties geven. Zelf geef ik liever spullen zoals brokken, mandjes, ontwormingsmiddelen, vlooienmiddelen... Je hebt ook daklozen met een huisdier; ik kan je verzekeren dat je hen daar echt heel blij mee maakt. Ik geef hen altijd voorrang, omdat zij echt van niemand iets krijgen. Het raakt hen diep, want hun dier staat bij hen op de eerste plaats.

    Vertaald Frans
    Kikaah
    Kikaah Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren

    Ik ben niet in de gelegenheid om te adopteren omdat ik al een klein hondje heb. Ik denk er al een tijdje over na om aan de Dierenbescherming te doneren. Ik moet eerlijk zeggen dat deze verhalen me niet echt aanmoedigen. Ik ga er dus nog even over nadenken, echt jammer voor de dieren want die hebben eigenlijk geen tijd om te wachten.

    Geef liever brokken in plaats van geld, want je weet nooit wat ze daar precies mee doen. Soms staan er vrijwilligers bij de supermarkt om donaties te vragen :)

    Vertaald Frans
    B
    Bebemaman Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren

    Ik ben zelf niet van plan om te adopteren, want ik heb al een klein hondje. Ik zit er al een tijdje over na te denken om te doneren aan de Dierenbescherming, maar ik moet eerlijk zeggen dat deze verhalen me niet echt aanmoedigen. Ik ga er dus nog even goed over nadenken. Wel erg sneu voor de dieren, want zij hebben die tijd eigenlijk niet.

    Vertaald Frans
    V
    Vivelesanimaux Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren
    Goedenavond, ik zit een beetje in hetzelfde schuitje. Daarnaast heb ik 4 lieverds die uit het asiel komen. Waaronder 2 oudjes van 17 jaar (eentje is in juni 2024 overleden). Maar mijn lieverds komen op de eerste plaats. Omdat ik geen kinderen heb en als schoonmaakster werk... heb ik mijn hele leven gespaard (ik ben 58 jaar) en ik zit nu al 2 jaar in de ziektewet door een beroepsziekte. We hebben een schatje ❤️ van 13 jaar opgehaald en we wilden er nog eentje bij nemen. Maar we werden afgewezen... De woning zou te klein zijn, terwijl we op 800 meter van de velden en het bos van Montmorency wonen. Ik heb mijn bankafschriften laten zien en alle informatie over de zorg voor onze lieverds gedeeld, inclusief referenties van onze 2 dierenartsen. Onze schatjes hebben altijd alle nodige zorg gekregen en vers, zelfgekookt eten met veel aandacht. Voor feestdagen en verjaardagen kregen ze altijd een extra bijzondere maaltijd. Wij eten zelf geen dieren en houden onze eigen maaltijden simpel. Onze 4 lieverds zijn meer dan kinderen voor ons. Ze zijn ons leven, onze beschermelingen en ze zijn volledig van ons afhankelijk. Als onze oudjes van 17 en 13 jaar straks naar hun broertjes en zusjes in de dierenhemel gaan, hebben we Plume van 10 en Muffin van 6 nog over. Ik weet zeker dat het asiel weer negatief zal reageren op een adoptie. Ik ga me dan bij een stichting aanmelden, want ik kan niet leven zonder de liefde van dieren. Ik walg ervan dat er zoveel kleine hartjes in kooitjes zitten. En dan heb ik het nog niet eens over al het andere dierenleed... slachthuizen, vivisectie en alle vormen van uitbuiting. De mens is zo wreed tegen deze wezens die alleen maar om liefde vragen.
    Vertaald Frans
    V
    Valou1433 Pictogram dat de vlag voorstelt Frans
    Rapporteren

    Als je ervan uitgaat dat je een bepaald inkomen moet hebben om een dier te adopteren, dan zou je dat eigenlijk ook moeten vinden voor het krijgen van een kind, of het nou geadopteerd is of niet! Ik hoor bij de mensen die vinden dat iedereen de vrijheid moet hebben om lief te hebben, zelfs als je het niet breed hebt.

    Vertaald Frans
  • 10 reacties van 33

    Meer weergeven
  • Heb je een vraag? Of wil je een ervaring delen? Schrijf een bericht!