Hoi allemaal
Ik heb net een Beauceron harlekijn van 3 maanden geadopteerd. Dit was een weloverwogen keuze van ons gezin (ik heb 2 kinderen van 8 en 10 jaar) en ik heb er al jarenlang over gelezen op internet. We wonen op het platteland met 2 hectare grond (het voordeel van buiten wonen!) en hij is nu 10 dagen bij ons. Hij is echt super: zindelijk, vrij rustig voor een pup, maar ik heb nog wel wat vragen:
- Ik dacht dat we hem door de lockdown in zijn eigen tempo konden opvoeden. Aan de andere kant maak ik me zorgen over zijn socialisatie; hij ziet de honden van de buren, de bouwvakkers die hier aan het werk zijn, de postbode en dat is het wel zo'n beetje. Is er een risico dat hij socialisatie tekortkomt?
- Hij is echt een schatje, maar er is één ding dat erg lastig is: zodra hij de kinderen ziet, is hij bijna niet meer te corrigeren. Hij wordt meteen hartstikke hyper en gaat in hun trui of broek bijten. Niets ernstigs, hij doet ze geen pijn, maar bij het eten of zodra ze de tuin in gaan is het vermoeiend, want ik moet er constant bij zijn om hem te kalmeren (op een vriendelijke manier, ik ben een voorstander van de positieve methode) met commando's als 'zit', 'hier' of 'mand' als we binnen zijn.
- Ik zou hem graag mee uit wandelen nemen (aan de lijn), zeker omdat we hier veel wandelpaden hebben, maar als ik alleen met hem ben gaat het 50 meter goed en dan gaat hij zitten en wil hij niet meer verder. Geen enkel probleem als we met het hele gezin gaan wandelen, dan loopt hij gewoon rustig mee.
- Buiten is hij altijd vrij rustig, geen hysterisch puppygedrag. Zelfs als ik met de kinderen ga wandelen, voelt hij niet overprikkeld aan, hij is eerder kalm. Eigenlijk is het echt alleen met de kinderen als we thuis zijn, zowel binnen als buiten, dat het lijkt alsof er een kortsluiting in zijn kopje ontstaat. Is dit normaal?
Als hondenkenners of mensen die bekend zijn met het ras me zouden kunnen helpen, zou dat een enorme geruststelling zijn. Alvast bedankt voor jullie reacties.
