Hulp nodig: Kruising American Stafford en Rottweiler
De inhoud van het forum wordt soms vanuit een andere taal vertaald en berichten kunnen betrekking hebben op landen met andere dierenwetten. Doe je onderzoek voordat je beslissingen neemt.
Omdat het forum automatisch door AI wordt vertaald, kunnen de vertalingen fouten bevatten.
Klopt, maar toen die wetgeving over de categorieën werd gemaakt, waren Kangals nog totaal onbekend in Frankrijk. Niemand gebruikte ze voor hondengevechten (in tegenstelling tot die arme Rotties, Staffs en Argentijnse Doggen...). Die wet is er vooral gekomen om de publieke opinie te sussen; het is puur honden-racisme.
Een Staffie is echt niet gevaarlijker dan een Mechelse Herder. Logischerwijs hadden ze de hele grote honden moeten categoriseren (Tibetaanse Mastiff, Kaukasische Herder, Engelse Mastiff...), maar die kwamen in Frankrijk toen amper voor.
Kangals zie je nu steeds vaker. Als ze massaal in handen vallen van onverantwoordelijke mensen, gaan ze helaas dezelfde kant op als de honden uit categorie 1 en 2...
Dit onderwerp is al 7 maanden niet meer actief @Sayokhan ...
Om te begrijpen waarom de Anatolische Herder niet op de lijst van 'gevaarlijke honden' staat, moeten we even terug naar de jaren '90. In die tijd bestond de groep honden die het meest 'verkeerd' werd gebruikt of aangestuurd vooral uit de Rottweiler, Pitbull en de Amerikaanse Stafford.
Onze lieve politici deden toen maar wat, in de veronderstelling dat het categoriseren van deze honden de bevolking gerust zou stellen (lol), terwijl ze deze honden ondertussen langzaam uit het Franse straatbeeld wilden laten verdwijnen door middel van hele strenge regels voor het houden ervan.
Het tegendeel gebeurde: het aantal geboortes bij de Stafford en de Rottweiler explodeerde juist.
Ondertussen kwamen er langzaam minder bekende rassen op, zoals de Anatolische Herder. Het is een krachtige hond door zijn grootte en gewicht en hij heeft een sterk karakter. Omdat er echter maar weinig van zijn, komen deze honden in theorie niet bij de eerste de beste terecht.
Het drama waar je over hebt gehoord in die buurt is zeldzaam en vreselijk voor de mensen die hun honden hebben zien worden gedood. Het laat ook een duidelijk gebrek aan controle van de eigenaar zien, maar... zelfs als je nog zo voorzichtig bent, kan een ontsnapping, een mislukte kennismaking of een aanvaring snel uit de hand lopen. Dat is geen excuus voor de eigenaar en het ontslaat hem niet van zijn verantwoordelijkheid na deze aanvallen. Het hebben van een hond, wat voor ras het ook is, brengt plichten en een enorme verantwoordelijkheid met zich mee.
Over honden met een sterk karakter gesproken. Neem nou de Anatolische Herder, die wegen zo 80 tot 90 kg, met uitschieters tot 110 kg. In Turkije zijn er zelfs exemplaren van 120 en 130 kg geregistreerd. En deze honden staan niet eens op een lijst voor gevaarlijke honden! Het slaat echt nergens op.
In Afrika gebruiken ze die beesten om kuddes te beschermen tegen luipaarden en leeuwen.
Ik heb een verhaal gehoord over een woonwijk waar een Anatolische Herder uit de tuin was geglipt en 4 honden uit de buurt heeft doodgebeten...
Terwijl de Amstaff, die er vergeleken met hen als een kat uitziet, in categorie 1 of 2 wordt geplaatst als er geen stamboom bij zit. Echt pure onzin. Dit land en deze wereld houden ons voor de gek! En wij laten het maar gewoon gebeuren...
Die pubers van je gaan wel voor efficiëntie....🤣🤣🤣
Hoi Wiegehts
Wat die foutjes betreft: ik had het niet over jouw bericht, maar over die van de persoon die dit topic van meer dan een jaar geleden weer heeft opgerakeld. Ik maak zelf ook wel eens fouten, maar hier waren het er zo veel dat ze me echt in het oog sprongen.
Ik weet niet of het aan de generatie ligt, maar mijn kinderen maken ook ontzettend veel fouten. Ik heb respect voor het werk van leraren, maar ik heb het gevoel dat leerlingen nooit wordt geleerd hoe ze hun eigen werk moeten nakijken. Alleen al bij de werkwoordspelling; ze weten niet eens dat je een simpel trucje kunt gebruiken om te bepalen of een woord op een d, t of dt eindigt. Hetzelfde geldt voor meervoudsvormen en vervoegingen.
En dan heb ik het nog niet eens over mijn pubers, die vinden dat een extra 's' aan het einde van een woord onzin is als er toch al een meervoudig lidwoord voor staat 🙄
Aahw, heb ik zelf ook fouten gemaakt in die lap tekst? Sorry hoor, mijn lessen Nederlands liggen ook alweer een hele tijd achter me... Wil jij voor juf spelen, zodat we niet als een stel horken schrijven? 😁
Misschien...
Je "even" inschrijven om vervolgens binnen te vallen in een topic van een jaar oud, iedereen woorden in de mond te leggen die ze nooit hebben gezegd en met slechte bedoelingen de boel op te stoken en stennis te schoppen... Is dat niet een overduidelijk teken van een trol die zich verveelt tijdens de lockdown? 😈

Hoi Wiegehst
Ik ben het helemaal met je eens – sommige rassen hebben meer karakter dan andere en zijn wat 'zenuwachtiger', maar dat maakt ze nog geen valse honden. En bij rassen die als vriendelijk bekendstaan, kun je juist weer agressieve honden tegenkomen.
Trouwens, sorry hoor, maar die spelfouten doen nog steeds een beetje pijn aan m'n ogen – misschien is het een soort tic van een ouder die te vaak het huiswerk van de kinderen nakijkt 😉
Een hond met karakter is niet hetzelfde als een hond met een SLECHT karakter. Misschien is dat wat je verkeerd hebt begrepen, vandaar je agressiviteit (wat op zich niet wijst op een sterk karakter, maar eerder op een prikkelbaar temperament).
Een hond met karakter kan wat vaker de confrontatie opzoeken met soortgenoten, wat eigenwijzer zijn en lastiger op te voeden (koppig/onafhankelijk).
Op zich maakt dat ze niet gemener, het zijn gewoon honden waar je slim mee om moet gaan en die je dus heel zorgvuldig moet socialiseren.
Niemand zal hier schrijven dat een Staff of een Rott moordmachines of slechte honden zijn. Alleen zijn weinig mensen realistisch over het temperament van deze rassen. We moeten stoppen met zo naïef te zijn, een hond blijft een hond, maar afhankelijk van de genetica zal hij voor een beginner makkelijker of moeilijker op te voeden zijn.
Dus ja, je hebt nu een leuke pup van 5 maanden die in de fase zit van "iedereen is lief en aardig". Over een paar maanden zorgt de hormoonpiek er misschien voor dat hij minder goed naar je luistert of dat hij wat kleine conflictjes krijgt met andere honden... Zoals elke hond, eigenlijk.
Met het verschil dat een Staff of een Rott veel minder meegaand en onderdanig zal zijn tijdens een conflict dan andere rassen. Dat is geen drama, het is niet "fout", het zijn gewoon honden die in de meeste gevallen van zich afbijten en niet over zich heen laten lopen.
Vandaar de eerdere reacties; die waren niet bedoeld om deze rassen te demoniseren, maar om de eigenaar een beeld te geven van de mogelijke situatie.