Hoe leer je een puppy om niet op de grond te plassen?
De inhoud van het forum wordt soms vanuit een andere taal vertaald en berichten kunnen betrekking hebben op landen met andere dierenwetten. Doe je onderzoek voordat je beslissingen neemt.
Omdat het forum automatisch door AI wordt vertaald, kunnen de vertalingen fouten bevatten.
Hoi
De gevraagde informatie gaat over hygiëne. Vachtverzorging is weer wat anders, zoals het onderhoud van de vacht.
Ik heb 2 Cavalier King Charles-spaniëls en die doen hun behoefte niet op de stoep: dat is verboden. Alleen in het gras.
Ten eerste moeten ze aan de lijn. Om ze te sturen en het uit te leggen op een klein stukje.
Ik heb een specifiek gebaar gekoppeld aan plassen en poepen. Nu kijken ze me aan om te weten of ze op dat moment mogen gaan. Meestal laat ik ze even wachten tot we op de juiste plek zijn. (Ik wil de poep altijd opruimen en een Cavalier King Charles heeft nogal vaak last van diarree...)
Het heeft me 3 jaar gekost om dit te bereiken. Je moet geduldig blijven en het blijven uitleggen.
Ander voorbeeld: als we terugkomen van een wandeling. Dan rennen ze direct naar de badkamer om schoongemaakt te worden. Vooral in de winter. Als ze het vergeten, heb ik daar ook weer een gebaar voor.
Nog eentje: voor het eten. Ze wachten altijd tot ik zeg dat ze mogen eten. Dat komt omdat ik voor ze kook, dus vaak is het nog warm.
Gebaren zijn super, want dat voorkomt dat ze zowel een woord als een actie moeten onthouden.
Hoi,
Als student diergeneeskunde kan ik je vertellen dat je pup zindelijk maken vooral draait om regelmaat en geduld. Je moet de pup heel vaak mee naar buiten nemen, vooral na het eten, na het slapen en na het spelen, en hem meteen belonen als hij het buiten doet. Ongelukjes in huis zijn in het begin heel normaal. Een hondentoilet of kattenbak kan soms even een noodoplossing zijn, maar het is niet ideaal voor een hond; die moet echt leren om zijn behoefte buiten te doen.
Wat de verzorging betreft, is het belangrijk om hem hier al op jonge leeftijd rustig aan te laten wennen, zodat hij alle handelingen zonder stress accepteert. Tot slot hangen het karakter en hoe makkelijk de opvoeding verloopt erg af van het ras en de individuele hond, maar met een consequente aanpak en positieve methodes leren de meeste honden het hartstikke goed. Het belangrijkste is dat je consequent en geduldig blijft.
Groetjes,
Romane
2 reacties van 2