Is mijn vrouwtje drachtig?
De inhoud van het forum wordt soms vanuit een andere taal vertaald en berichten kunnen betrekking hebben op landen met andere dierenwetten. Doe je onderzoek voordat je beslissingen neemt.
Omdat het forum automatisch door AI wordt vertaald, kunnen de vertalingen fouten bevatten.
Hoi,
Het is lastig om hier iets over te zeggen zonder wat meer informatie. 🙂
Hoe oud is je vrouwtje? Is ze in contact geweest met een niet-gecastreerd mannetje? Is ze onlangs loops of krols geweest?
Bepaalde signalen kunnen wijzen op een dracht:
tepels die groter worden;
een buikje dat ronder wordt;
verandering in het gedrag;
meer of juist minder eetlust;
ongebruikelijke vermoeidheid.
Maar deze tekenen geven geen absolute zekerheid. Het veiligste blijft een bezoek aan de dierenarts, die de dracht kan bevestigen met een echo of door te voelen (palpatie), afhankelijk van het stadium.
Als je wat meer details kunt geven (ras, leeftijd, datum van de loopsheid/krolsheid, eventuele dekking), is het makkelijker om je gericht te antwoorden.
CompagnonNova
Honden- en kattenliefhebber
Hoi,
Het is helaas onmogelijk om alleen op basis van deze foto te bevestigen of je hond drachtig is. Je ziet wel een opgezette buik en duidelijke tepels, maar dat geeft geen zekerheid of ze echt in verwachting is.
Om een dracht te bevestigen, is een onderzoek bij de dierenarts nodig:
Een echo vanaf ongeveer 25 dagen na de dekking.
Een röntgenfoto vanaf 45 dagen om het aantal puppy's te tellen.
Als je de datum van de dekking weet, laat het dan gerust even weten, dan kunnen we je gerichter helpen.
Groetjes,
Romane

3 reacties van 3
- Mijn hond heeft de fret van de buren verwond
- Even voorstellen: een project voortgekomen uit onze liefde voor honden 🐾🥰