Hoi, ik kom even bij jullie omdat ik graag wat meningen wil horen. Drieënhalf jaar geleden heb ik een zwerfkat geadopteerd die bij me aan kwam lopen, hij heette Roudoudou.
Een kat die FIV-positief was en chronische niesziekte had.
Een week geleden zag ik dat hij totaal apathisch was en de hele tijd sliep, het was me daarvoor niet opgevallen.
Zijn nieren waren enorm groot, zijn ureumwaarde was 3 g/l en hij is twee dagen opgenomen geweest.
Binnen een week heb ik afscheid van hem moeten nemen.
En gisteren hoorde ik dat hij hartfalen had, waardoor hij is gaan overcompenseren en dat is waarom zijn nieren zo vergroot waren. Toen hij werd opgenomen, heeft mijn eigen dierenarts helemaal geen echo gemaakt; de spoeddierenarts was verbaasd dat er geen echo was gedaan.
Ik hoorde gisteren pas tijdens de euthanasie dat hij hartfalen had, terwijl niemand me dat ooit verteld had.
Deze kat kreeg elk jaar een controle.
Mijn vraag is: wordt een hartaandoening vroeg of pas laat ontdekt?
Mijn kat werd geschat op 6 jaar toen ik hem adopteerde, maar bij zijn opname zei de dierenarts dat ze zijn leeftijd had onderschat.
Bedankt voor het lezen.